Quick Start (8.x-1.0-beta02) - en to el translation catalogue (56 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: On
el: Ανοικτό

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Feed
el: Ροή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Help
el: Βοήθεια

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Components
el: Συστατικά

en: All
el: Όλες

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Permissions
el: Άδειες

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: All content
el: Όλο το περιεχόμενο

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: No front page content has been created yet.
el: Δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα περιεχόμενο για την αρχική σελίδα.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: The time that the custom block was last edited.
el: Η ώρα που έγινε η τελευταία επεξεργασία στο προσαρμοσμένο μπλοκ.

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: A brief description of your block.
el: Μια σύντομη περιγραφή του μπλοκ σας.

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]
