Quick Start (8.x-1.0-beta15) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Body
ar: المتن

en: On
ar: في

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Help
ar: المساعدة

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Components
ar: المكونات

en: All
ar: الكل

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Content queue
ar: طابور المحتوى

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Editor
ar: محرر

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: The installation has encountered an error.
ar: واجه التركيب خطأ.

en: No front page content has been created yet.
ar: لم يتم حتى الآن إنشاء محتوى للصفحة الرئيسية.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
