Quick Start (8.x-1.0-rc1) - en to bs translation catalogue (20 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Help
bs: Pomoć

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Sticky at top of lists
bs: Zalijepljen na vrhu liste

en: Authored by
bs: Napisao

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: The installation has encountered an error.
bs: Instalacija je naišla na grešku

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.
