Quick Start (8.x-1.0-rc2) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Body
oc: Còs

en: On
oc: Activat

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Feed
oc: Flux

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Help
oc: Ajuda

en: All
oc: Tot

en: Panels
oc: Escapolons

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Token
oc: Geton (token)

en: Changed
oc: Modificat

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Offset
oc: Decalatge

en: Frontpage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: No front page content has been created yet.
oc: Cap de contengut de pagina d'acuèlh es pas estat creat pel moment.

en: Master
oc: Maître
