Quick V Media (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Search keywords
it: Chiavi di ricerca

en: Upload
it: Carica

en: Created
it: Creato

en: Off
it: Spento

en: Items
it: Elementi

en: Desc
it: Disc

en: Original
it: Originale

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: Document
it: Documento

en: Offset
it: Scostamento

en: Image Browser
it: Browser immagine

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
it: Questo testo verrà usato da screen reader, motori di ricerca, oppure quando l'immagine non può essere caricata.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
it: Il titolo è usato come tooltip quando l'utente posiziona il mouse sopra l'immagine.

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Library
it: Biblioteca

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: Master
it: Principale

en: The log entry explaining the changes in this revision.
it: La registrazione sul log che spiega le modifiche in questa revisione.
