Quick V Media (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Search keywords
id: Kata kunci pencarian

en: Upload
id: Unggah

en: Created
id: Dibuat

en: Off
id: Matikan

en: Items
id: Item

en: Original
id: Asli

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Browser
id: Peramban

en: Changed
id: Berubah

en: Document
id: Dokumen

en: Offset
id: Letak

en: Image Browser
id: Peramban Citra

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
id: Teks ini akan digunakan oleh pembaca layar, search engine, atau ketika gambar tidak bisa dimuat.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
id: Judul digunakan sebagai balon tip ketika pengguna mengarahkan kursor diatas gambar.

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Library
id: Pustaka

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Media Library
id: Perpustakaan Media

en: Asc
id: Urutan turun

en: The log entry explaining the changes in this revision.
id: Entri log menjelaskan perubahan dalam revisi ini.

en: Media name
id: Nama media
