Quick V Media (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Search keywords
tr: Anahtar sözcükleri ara

en: Upload
tr: Yükle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Off
tr: Kapalı

en: Items
tr: Öğeler

en: Desc
tr: Azalan

en: Original
tr: Orjinal

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Changed
tr: Değişti

en: Document
tr: Belge

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucuları ve arama motorları tarafından ve resim yüklenemediği zamanlarda kullanılacaktır.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Library
tr: Kütüphane

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Media Library
tr: Medya Kütüphanesi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Load More
tr: Daha Fazla Getir

en: The log entry explaining the changes in this revision.
tr: Bu sürümdeki değişiklikleri açıklayan günlük girdisi.

en: Media name
tr: Medya adı
