Quick V Media (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Action
uk: Дія

en: On
uk: Увімкнено

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Search keywords
uk: Ключові слова для пошуку

en: Upload
uk: Викласти

en: Created
uk: Створено

en: Off
uk: Вимкнено

en: Items
uk: Елементи

en: Publisher ID
uk: Ідентифікатор видавця

en: Desc
uk: Спад

en: Original
uk: Оригінал

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Token
uk: Замінник

en: Browser
uk: Браузер

en: Video
uk: Відео

en: Changed
uk: Змінено

en: Document
uk: Документ

en: Offset
uk: Зміщення

en: Quick
uk: Швидко

en: Image Browser
uk: Оглядач зображень

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
uk: Цей текст використовується читачами екранів, пошуковими системами, чи коли неможливо завантажити зображення.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
uk: Заголовок (title) використовується в якості спливної підказки, коли користувач проводить мишею над зображенням.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Library
uk: Бібліотека

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Media Library
uk: Медіатека

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The log entry explaining the changes in this revision.
uk: Запис журналу, що пояснює зміни в цій редакції.

en: Media name
uk: Назва медіа
