Quick Edit (1.0.1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save
it: Salva

en: Fields
it: Campi

en: Close
it: Chiudi

en: About
it: Informazioni

en: Quick edit
it: Modifica veloce

en: Uses
it: Usa

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Saving
it: Salvataggio

en: Alternative text
it: Testo alternativo

en: You have unsaved changes
it: Ci sono modifiche non salvate

en: Loading…
it: Caricamento…

en: Quick Edit
it: Modifica veloce

en: Discard changes?
it: Annullare le modifiche?

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
it: Impossibile caricare il form per <q>@field-label</q>, a causa di un problema del sito o di un problema di connessione di rete.<br>Si prega di riprovare.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
it: Le modifiche a <q>@entity-title</q> non possono essere salvate, a causa di un problema del sito web o un problema di connessione di rete.<br>Si prega di riprovare.

en: Network problem!
it: Problema di rete!

en: A server error has occurred.
it: Si è verificato un errore del server.
