Quick Tabs (4.0.0) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: content
pt: conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Block Title
pt: Título do bloco

en: view
pt: ver

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Display
pt: Exibição

en: Options
pt: Opções

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram salvas.

en: Select a view
pt: Selecione uma view

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: block
pt: bloco

en: Style
pt: Estilo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Classes
pt: Turmas

en: Click here to add more tabs.
pt: Clique aqui para adicionar mais abas.

en: Select a block
pt: Selecione um bloco

en: Tab type
pt: Tipo de aba

en: About
pt: Sobre

en: Add tab
pt: Adicionar aba

en: The node ID of the node.
pt: O identificador do node do grupo.

en: Hide the title of this node
pt: Esconder o título deste node

en: Click here to delete this tab.
pt: Clique aqui para remover esta aba.

en: Tab title
pt: Título da aba

en: Tab weight
pt: Peso da aba

en: Tab content
pt: Conteúdo da aba

en: At least one tab should be created.
pt: Pelo menos uma aba precisar ser criada.

en: Title is required for each tab.
pt: Um título é exigido para cada aba.

en: Block Content
pt: Conteúdo do Bloco

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Default tab
pt: Aba padrão

en: Hide empty tabs
pt: Esconder abas vazias

en: Empty and restricted tabs will not be displayed. Could be useful when the tab content is not accessible.<br />This option does not work in ajax mode.
pt: Abas vazias e restritas não serão exibidas.  Por ser útil quando o contéudo da Aba não está acessível.<br />Esta opção não funciona no modo Ajax.

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Renderer
pt: Renderizador

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Administer Quick Tabs
pt: Administrar Quick Tabs

en: Display block title
pt: Exibir título do bloco

en: Duplicate of @label
pt: Duplicado de @label
