Quick Tabs (8.x-3.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: content
pt: conteúdos

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Block Title
pt: Título do Bloco

en: view
pt: ver

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Display
pt: Mostrar

en: Options
pt: Opções

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram guardadas.

en: node
pt: nó

en: Select a view
pt: Selecione uma visualização

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Collapsible
pt: Colapsável

en: block
pt: bloco

en: Style
pt: Estilo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Storage
pt: Armazenamento

en: Tab type
pt: Tipo de separador

en: About
pt: Sobre

en: The node ID of the node.
pt: O nid do nó.

en: Tab title
pt: Título do separador

en: Tab weight
pt: Peso do separador

en: Tab content
pt: Separador de conteúdo

en: At least one tab should be created.
pt: Pelo menos um separador deve ser criado.

en: Block Content
pt: Conteúdo do Bloco

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Machine Name
pt: Nome de máquina

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Display Title
pt: Mostrar Título

en: View Mode
pt: Modo de visualização

en: Display block title
pt: Mostrar título do bloco

en: Duplicate of @label
pt: Duplicado de @label
