Quiz (6.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (46 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Conditions
mr: अटी

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Choice
mr: पर्याय

en: Results
mr: निकाल

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Reports
mr: अहवाल

en: Structure
mr: आराखडा
