Quiz Maker (1.0.0-alpha2) - en to te translation catalogue (25 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Status
te: స్థితి

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Tag
te: ట్యాగు

en: Edit
te: మార్చు

en: Weight
te: భారం

en: Label
te: లేబుల్

en: True
te: సత్యం

en: False
te: అసత్యం

en: View
te: చూడు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Question
te: ప్రశ్న

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Results
te: ఫలితాలు

en: Finished
te: పూర్తయింది

en: Questions
te: ప్రశ్నలు

en: Structure
te: నిర్మాణం
