Quiz Maker (1.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Suffix
id: Akhiran

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: Score
id: Skor

en: Revisions
id: Revisi

en: State
id: Status

en: Time limit
id: Batas waktu

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Revert
id: Kembali

en: Results
id: Hasil

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Standard
id: Standar

en: Review
id: Periksa

en: Finished
id: Selesai

en: Questions
id: Soal

en: Finish
id: Selesai

en: Quiz Results
id: Hasil kuis

en: Manage questions
id: Manajemen soal

en: Pass rate
id: Nilai lolos

en: Revert to earlier revision
id: Kembalikan ke versi sebelumnya

en: Delete earlier revision
id: Hapus versi sebelumnya

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Structure
id: Struktur

en: Max score
id: Skor maksimal

en: Multiple choice question
id: Soal Pilihan Ganda

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Revert to earlier revision of a translation
id: Kembali ke revisi terjemahan sebelumnya

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan

en: Set as current revision
id: Tetapkan sebagai revisi saat ini
