Quiz Maker (1.0.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: Question
sv: Fråga

en: Answer
sv: Svar

en: Score
sv: Poäng

en: Revisions
sv: Versioner

en: State
sv: Läge

en: Time limit
sv: Tidsgräns

en: Authored on
sv: Författad

en: Time format
sv: Tidsformat

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Revert
sv: Återställ

en: Hours
sv: Timmar

en: Results
sv: Resultat

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Review
sv: Granska

en: Finished
sv: Avslutat

en: Questions
sv: Frågor

en: Feedback
sv: Respons

en: Finish
sv: Slutför

en: Started
sv: Startade

en: Answers
sv: Svar

en: Correct
sv: Rätt

en: Quiz Results
sv: Resultat

en: Quiz
sv: Frågesport

en: Manage questions
sv: Hantera frågor

en: Pass rate
sv: Grad för att klara

en: quiz
sv: frågesport

en: Revert to earlier revision
sv: Återgå till tidigare version

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Structure
sv: Struktur

en: Max score
sv: Maximal poäng

en: Attempts
sv: Försök

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Revert to earlier revision of a translation
sv: Återgå till tidigare version av en översättning
