Quiz Maker (1.0.0) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Score
ro: Scor

en: Revisions
ro: Revizii

en: State
ro: Status

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Revert
ro: Revenire

en: Results
ro: Rezultate

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Review
ro: Verificare

en: Finished
ro: Finalizat

en: Questions
ro: Întrebări

en: Passed
ro: Promovat

en: Started
ro: Început

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Structure
ro: Structură

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ro: Reveniți la versiunea anterioară a unei traduceri

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
