Quiz Maker (1.0.3) - en to fr translation catalogue (74 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Answer
fr: Réponse

en: Revisions
fr: Versions

en: State
fr: État

en: Time limit
fr: Limite de temps

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Time format
fr: Format de temps

en: Workflow
fr: Processus

en: Revert
fr: Rétablir

en: Hours
fr: Heures

en: Results
fr: Résultats

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Review
fr: Vérifier

en: Add question
fr: Ajouter une question

en: Edit question
fr: Modifier la question

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Passed
fr: Passé

en: Finish
fr: Finir

en: Started
fr: Démarré

en: Answers
fr: Réponses

en: Correct
fr: Bonne réponse

en: Quiz Results
fr: Quiz - Résultats

en: Quizzes
fr: Quiz

en: Question type
fr: Type de question

en: Pass rate
fr: Taux de réussite

en: Revert to earlier revision
fr: Rétablir une version antérieure

en: Delete earlier revision
fr: Supprimer une version antérieure

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Result type
fr: Type de résultat

en: Max score
fr: Score max

en: Take quiz
fr: Lancer le quiz

en: Attempts
fr: Tentatives

en: Quiz results
fr: Résultats du Quiz

en: Multiple choice question
fr: Question à choix multiples

en: Time left
fr: Temps restant

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Allow jumping
fr: Autoriser le saut de questions

en: Quiz type
fr: Type de quiz

en: Score:
fr: Score :

en: Question types
fr: Types de question

en: Quiz types
fr: Types de quiz

en: Allow skipping
fr: Permettre de passer

en: Allow changing answers
fr: Permettre de modifier les réponses

en: If the user is able to visit a previous question, allow them to change the answer.
fr: Si l'utilisateur peut visiter une question précédente, lui permettre de modifier sa réponse.

en: Quiz result type
fr: Type de résultat de quiz

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: Revert to earlier revision of a translation
fr: Rétablir une version antérieure d'une traduction

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions

en: Set as current revision
fr: Définir comme version actuelle

en: Save quiz result type
fr: Enregistrer le type de résultat de quiz
