Quiz Maker (1.0.3) - en to hu translation catalogue (73 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Label
hu: Címke

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: Score
hu: Eredmény

en: Revisions
hu: Változatok

en: State
hu: Állapot

en: Time limit
hu: Időkorlát

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Time format
hu: Időformátum

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Hours
hu: Órák

en: Results
hu: Eredmények

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Standard
hu: Általános

en: Review
hu: Áttekintés

en: Finished
hu: Kész

en: Questions
hu: Kérdések

en: Passed
hu: Kihagyott

en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: Finish
hu: Befejezés

en: Started
hu: Indult

en: Answers
hu: Válaszok

en: Correct
hu: Helyes

en: Quiz Results
hu: Kvíz eredmények

en: Quiz
hu: Kvíz

en: question
hu: kérdés

en: questions
hu: kérdések

en: Question type
hu: Kérdés típusa

en: Pass rate
hu: Teljesítési százalék

en: quiz
hu: kvíz

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Quiz Result
hu: Kvíz eredmény

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Structure
hu: Felépítés

en: Max score
hu: Maximum pontszám

en: Attempts
hu: Próbálkozások

en: Quiz results
hu: Kvíz eredményei

en: Multiple choice question
hu: Több válaszlehetőséges kérdés

en: Time left
hu: Hátralévő idő

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Allow jumping
hu: Ugrások engedélyezése

en: Score:
hu: Pontszám:

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: Revert to earlier revision of a translation
hu: Visszatérés egy fordítás korábbi változatára

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként
