Quiz Maker (1.0.4) - en to uk translation catalogue (71 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Score
uk: Вага

en: Revisions
uk: Редакції

en: State
uk: Стан

en: Time limit
uk: Обмеження часу

en: Authored on
uk: Створено

en: Time format
uk: Формат часу

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Revert
uk: Відновити

en: Hours
uk: Годин(и)

en: Results
uk: Результати

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Standard
uk: Стандарт

en: Review
uk: Перевірити

en: Edit question
uk: Редагувати питання

en: Finished
uk: Завершено

en: Questions
uk: Питання

en: Passed
uk: Успіх

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: Finish
uk: Завершити

en: Started
uk: Запущено

en: Answers
uk: Відповіді

en: Correct
uk: Виправити

en: Quiz Results
uk: Результати тесту

en: Quiz
uk: Тест

en: question
uk: питання

en: questions
uk: питань

en: Pass rate
uk: Прохідний відсоток

en: quiz
uk: тест

en: Revert to earlier revision
uk: Повернутися до більш ранньої редакції

en: Delete earlier revision
uk: Видалити попередню редакцію

en: Quiz Result
uk: Результати тесту.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Structure
uk: Структура

en: Quiz results
uk: Результати тесту

en: Time left
uk: Залишилось часу

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Allow jumping
uk: Дозволити переходи

en: Score:
uk: Рахунок:

en: Question types
uk: Типи питань

en: Quiz types
uk: Типи тестів

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: Revert to earlier revision of a translation
uk: Повернутися до попередньої редакції перекладу

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Set as current revision
uk: Встановити як поточну редакцію
