Quiz Maker (1.0.7-alpha2) - en to mr translation catalogue (37 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: State
mr: राज्य

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Hours
mr: तास

en: Results
mr: निकाल

en: Structure
mr: आराखडा
