Quiz Maker (1.0.7) - en to he translation catalogue (71 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: Question
he: שאלה

en: Answer
he: תשובה

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Score
he: ניקוד

en: Revisions
he: גרסאות

en: Session ID
he: מזהה הפעלה

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Operation
he: פעולה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Revert
he: שחזור

en: Hours
he: שעות

en: Results
he: תוצאות

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Standard
he: רגיל

en: Review
he: סקירה

en: TRUE
he: חיובי

en: FALSE
he: לא נכון

en: Finished
he: סיום

en: Questions
he: שאלות

en: Apply
he: החל

en: Offset
he: היסט

en: Finish
he: סיום

en: Draft
he: טיוטה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Structure
he: מבנה

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Multiple choice question
he: שאלה אמריקאית

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Score:
he: ניקוד:

en: Attempt
he: נסיונות

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
