Quiz Maker (1.0.71) - en to da translation catalogue (74 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Score
da: Karakter

en: Revisions
da: Versioner

en: Session ID
da: Sessions-ID

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Operation
da: Handling

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Time format
da: Tidsformat

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Revert
da: Gendan

en: Hours
da: Timer

en: Results
da: Resultater

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Review
da: Gennemgå

en: TRUE
da: SAND

en: FALSE
da: FALSK

en: Finished
da: Færdig

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Apply
da: Udfør

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Offset
da: Forskydning

en: Finish
da: Afslut

en: Started
da: Startet

en: Answers
da: Svar

en: Draft
da: Kladde

en: Quiz Results
da: Quiz resultater

en: Pass rate
da: For at bestå kræves

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Revert to earlier revision
da: Gendan tidligere version

en: Delete earlier revision
da: Slet tidligere version

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Structure
da: Struktur

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Asc
da: Stigende

en: @date by @username
da: @date af @username

en: Revert to earlier revision of a translation
da: Gendan en tidligere version af en oversættelse

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
