Quiz Maker (1.0.71) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: On
is: Virkjað

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Revisions
is: Útgáfur

en: State
is: Fylki

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Results
is: Niðurstöður

en: Revision
is: Útgáfa

en: Completed
is: Lokið

en: Review
is: Yfirlestur

en: Finished
is: Lokið

en: Questions
is: Spurningar

en: Apply
is: Virkja

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Structure
is: Uppbygging
