Quiz Maker (1.0.71) - en to ru translation catalogue (103 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: On
ru: Вкл

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Score
ru: Результат

en: Revisions
ru: Редакции

en: Session ID
ru: ID сессии

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Time limit
ru: Ограничение времени

en: Operation
ru: Действие

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Time format
ru: Формат времени

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Revert
ru: Вернуть

en: Hours
ru: Часы

en: Results
ru: Результаты

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Standard
ru: Стандарт

en: Review
ru: Проверка

en: TRUE
ru: ИСТИНА

en: FALSE
ru: ЛОЖЬ

en: Add question
ru: Добавить вопрос

en: Edit question
ru: Редактировать вопрос

en: Finished
ru: Завершено

en: Questions
ru: Вопросы

en: Apply
ru: Применить

en: Passed
ru: Пройден

en: Feedback
ru: Обратная связь

en: Offset
ru: Пропустить

en: List style
ru: Стиль списка

en: Finish
ru: Готово

en: Started
ru: Начало

en: Answers
ru: Ответы

en: Draft
ru: Черновик

en: Correct
ru: Правильный

en: Quiz Results
ru: Результаты теста

en: Quiz
ru: Тест

en: question
ru: вопрос

en: questions
ru: вопросов

en: Question type
ru: Тип вопроса

en: Pass rate
ru: Проходной уровень

en: quiz
ru: тест

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Revert to earlier revision
ru: Вернуться к более ранней редакции

en: Delete earlier revision
ru: Удалить предыдущую редакцию

en: Quiz Result
ru: Результаты теста.

en: Simple scoring
ru: Простой подсчёт

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Structure
ru: Структура

en: Max score
ru: Максимальный балл

en: Take quiz
ru: Пройти тест

en: Attempts
ru: Попытки

en: Matching question
ru: Вопрос с точным типом ответа

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Quiz results
ru: Результаты теста

en: Evaluated
ru: Оцененный

en: Multiple choice question
ru: Вопрос с множественным выбором

en: Time left
ru: Ограничение времени

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Allow jumping
ru: Разрешить переходы

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Score:
ru: Баллы:

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ru: Вернуть предыдущую редакцию перевода

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Set as current revision
ru: Установить как текущую редакцию

en: Views bulk operations
ru: Массовые операции
