Quiz Maker (1.0.5) - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Question
fa: سوال

en: Answer
fa: پاسخ

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Score
fa: امتیاز

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Operation
fa: عملکرد

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Revert
fa: بازگشت

en: Hours
fa: ساعت

en: Results
fa: نتایج

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Standard
fa: استاندارد

en: Review
fa: بازبینی

en: Finished
fa: پایان

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Finish
fa: پایان

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Draft
fa: پیش نویس

en: Correct
fa: صحیح

en: Quiz Results
fa: نتایج آزمون

en: Quiz
fa: آزمون

en: questions
fa: سوال‌ها

en: quiz
fa: آزمون

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به بازبینی قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف بازبینی قبلی

en: Structure
fa: ساختار

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی
