Redirect 403 to User Login (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Error
ja: エラー

en: Warning
ja: 警告

en: Language code
ja: 言語コード

en: Display access denied message on login page
ja: ログインページにアクセス拒否メッセージを表示する

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Redirect authenticated users to
ja: 認証済みユーザーのリダイレクト先

en: User login 'access denied' message
ja: ユーザーログインの「アクセス拒否」メッセージ

en: Access denied. You must log in to view this page.
ja: アクセスが拒否されました。このページを閲覧するにはログインする必要があります。

en: Path to user login form
ja: ユーザーログインフォームのパス

en: HTTP redirect code
ja: HTTPリダイレクトコード

en: Skip redirect for matching pages
ja: 一致するページではリダイレクトしない

en: User login 'access denied' message type
ja: ユーザーログインの「アクセス拒否」メッセージタイプ
