Radioactivity (4.0.1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Language
pt: Idioma

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Configuration
pt: Configuração

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Reference
pt: Referência

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: About
pt: Sobre

en: Manage display
pt: Gerir exibição

en: Appears in: @bundles.
pt: Aparece em: @bundles.

en: Manage form display
pt: Gerir exibição do formulário

en: Type of item to reference
pt: Tipo de item a referenciar

en: Target UUID
pt: UUID de destino

en: @entity using @field_name
pt: @entity utilizando @field_name

en: Enable the widget to allow editors to change the energy value.
pt: Ative o widget para permitir que os editores alterem o valor da energia.

en: To sorting the view on popularity sort the results on descending "energy".
pt: Para classificar a visão em popularidade, classifique os resultados em "energia" descendente.

en: Default energy
pt: Energia padrão

en: Display energy
pt: Exibição de energia

en: Radioactivity reference value format settings
pt: Configurações de formato de valor de referência de radioatividade

en: The time this radioactivity energy was created or decayed.
pt: O momento em que essa energia de radioatividade foi criada ou decaiu.

en: The radioactivity energy level.
pt: O nível de energia de radioatividade.
