Radix (6.0.0-beta10) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Close
tr: Kapat

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
