radix (6.0.0-rc1) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Search
pl: Szukaj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Close
pl: Zamknij

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
