radix (6.0.0-rc6) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Close
da: Luk

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Current page
da: Nuværende side

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
