radix (6.0.2) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Close
it: Chiudi

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
