Radix zaya (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: More
hi: अधिक

en: Resources
hi: संसाधन

en: Help
hi: मदद

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Forum
hi: फोरम

en: Close
hi: बंद करे

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
