Rain Theme (8.x-3.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Default
fr: Par défaut

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Other
fr: Autre

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Next page
fr: Page suivante

en: Enter the terms you wish to search for.
fr: Saisir les termes à rechercher.

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Base color
fr: Couleur de base

en: Slate
fr: Ardoise

en: Plum
fr: Prune

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Firehouse
fr: Caserne

en: Ice
fr: Glace

en: Header background top
fr: Fond d'écran du haut de l'entête
