Rain Theme (8.x-3.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Menu
hi: सूची

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Other
hi: अन्य

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Enter the terms you wish to search for.
hi: आप जिसकी खोज करना चाहते हैं वह शब्द दर्ज करें .

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Base color
hi: मूल रंग

en: Slate
hi: पटिया

en: Plum
hi: बेर

en: Firehouse
hi: फायरहाउस

en: Ice
hi: बर्फ़

en: Header background top
hi: शीर्षलेख पृष्ठभूमि
