Rain Theme (8.x-3.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Read more
de: Weiterlesen

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Default
de: Standard

en: Menu
de: Menü

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Other
de: Weitere

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Enter the terms you wish to search for.
de: Die Begriffe eingeben, nach denen gesucht werden soll.

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Base color
de: Grundfarbe

en: Slate
de: Schiefer

en: Plum
de: Pflaume

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Firehouse
de: Feuerwehrhaus

en: Ice
de: Eis

en: Header background top
de: Kopfzeilenhintergrund oben
