Rain Theme (8.x-3.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Default
id: Bawaan

en: Other
id: Lainnya

en: Text color
id: Warna teks

en: Link color
id: Warna tautan

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Enter the terms you wish to search for.
id: Masukkan istilah yang ingin anda cari.

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Base color
id: Warna dasar

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Header background top
id: Latar belakang tajuk atas
