Rain Theme (8.x-3.0) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Default
ro: Implicit

en: Menu
ro: Meniu

en: Other
ro: Altele

en: Text color
ro: Culoare text

en: Link color
ro: Culoare link

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceți termenii doriți pentru căutare.

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Base color
ro: Culoare de bază

en: Slate
ro: Ardezie

en: Plum
ro: Prună

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Ice
ro: Gheață

en: Header background top
ro: Fundalul părții de sus a antetului
