Range (8.x-1.1-alpha1) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Value
sv: Värde

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Default
sv: Förvald

en: From
sv: Från

en: Maximum
sv: Största

en: Scale
sv: Skala

en: to
sv: till

en: Unformatted
sv: Oformaterad

en: Minimum
sv: Lägsta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sv: Det totala antalet siffror att lagra i databasen, inklusive de till höger om decimalen.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Decimal marker
sv: Decimaltecken

en: Space
sv: Blanksteg

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Comma
sv: Komma

en: exposed
sv: exponerad

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
sv: Det minsta värdet som skall tillåtas i detta fält. Lämna tomt för inget minsta värde.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
sv: Det största värdet som skall tillåtas i detta fält. Lämna tomt för inget största värde.

en: Thousand marker
sv: Tusentalsavgränsare

en: Apostrophe
sv: Apostrof

en: grouped
sv: grupperad

en: Thin space
sv: Tunt utrymme
