Range (8.x-1.2) - en to he translation catalogue (24 entries)

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Value
he: ערך

en: - None -
he: - ללא -

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Format
he: פורמט

en: From
he: מאת

en: Maximum
he: מקסימום

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Operator
he: אופרטור

en: Unformatted
he: ללא פורמט

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Minimum
he: מינימום

en: Precision
he: דיוק

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
he: סך כל הספרות לשמירה במסד הנתונים, כולל הספרות מימין לנקודה.

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Decimal marker
he: סמן עשרוני

en: Space
he: רווח

en: contains
he: מכיל

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Comma
he: פסיק

en: exposed
he: חשוף

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - No value -
he: - ללא ערך -
