Range (8.x-1.5) - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Value
el: Αξία

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Format
el: Μορφή

en: From
el: Από

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Operator
el: Τελεστής

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Space
el: Διάστημα

en: contains
el: περιέχει

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Comma
el: Κόμμα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
el: Η ελάχιστη τιμή που θα επιτρέπεται για αυτό το πεδίο. Αφήστε το κενό για να μην υπάρχει ελάχιστο.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
el: Η μέγιστη τιμή που θα επιτρέπεται για αυτό το πεδίο. Αφήστε το κενό για να μην υπάρχει μέγιστο.

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

[ctx: Sort order]
en: Numerical
el: Αριθμητικό

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: - No value -
el: - Καμία τιμή -

en: Thin space
el: Λεπτό κενό

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.
