Range (8.x-1.6) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Value
th: ค่า

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Format
th: รูปแบบ

en: From
th: จาก

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Precision
th: ความละเอียด

en: Space
th: ช่องว่าง

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Decimal point
th: จุดทศนิยม

en: Comma
th: จุลภาค

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

[ctx: Sort order]
en: Numerical
th: ตามลำดับเลข
