Range Slider (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: None
uk: Немає

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Above
uk: Зверху

en: Output
uk: Вивід

en: Below
uk: Нижче

en: Advanced elements
uk: Розширені елементи

en: Provides a form element for input of a number within a specific range using a slider.
uk: Надає елемент форми для введення числа в межах певного діапазону за допомогою повзунка.

en: Range Slider
uk: Повзунок діапазону
