Range Units (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: - None -
hu: – Nincs –

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: to
hu: ide

en: Unit
hu: Egység

en: unit
hu: egység

en: Space
hu: Szóköz

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Comma
hu: Vessző

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Thin space
hu: Kevés hely

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none.
hu: Az érték mögé kerülő karaktersorozat (például „ m” vagy „ kb/s” – szóközzel előtte). Üresen hagyva semmi nem jelenik meg.

en: Combine equivalent values
hu: Egyező értékek összevonása

en: Equivalent values will be combined into a single value.
hu: A megegyező értékek össze lesznek vonva eggyé.
