Range Units (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: - None -
uk: - Немає -

en: From
uk: Від

en: Custom
uk: Власний

en: Maximum
uk: Максимум

en: to
uk: до

en: Unit
uk: Одиниця

en: unit
uk: одиниця

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Space
uk: Пробіл

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Comma
uk: Кома

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
uk: Найменше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо мінімуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
uk: Найбільше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо максимуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: Thousand marker
uk: Розділювач тисяч

en: Apostrophe
uk: Апостроф

en: Thin space
uk: Тонка шпація(пробіл)
