Range Units (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: From
it: Da

en: Custom
it: Personalizzato

en: Maximum
it: Massimo

en: Unit
it: Unità

en: Minimum
it: Minimo

en: Space
it: Spazio

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Comma
it: Virgola

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
it: Valore minimo permesso in questo campo. Lasciare vuoto per nessun valore minimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
it: Valore massimo permesso in questo campo. Lasciare vuoto per nessun valore massimo.

en: Thousand marker
it: Separatore delle migliaia

en: Apostrophe
it: Apostrofo

en: Thin space
it: Spazio sottile
