Rate (3.0.0) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Display settings
pt: Exibir configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Todos

en: Points
pt: Pontos

en: Voting
pt: Votação

en: Never
pt: Nunca

en: Custom
pt: Personalizado

en: Average
pt: Média

en: Count
pt: Contagem

en: Class
pt: Classe

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Entity
pt: Entidade

en: Immediately
pt: Imediatamente

en: Results
pt: Resultados

en: Display label
pt: Exibir etiqueta

en: Percentage
pt: Percentagem

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Read only
pt: Só de leitura

en: disable
pt: desactivar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Rate
pt: Taxa

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Sum
pt: Soma

en: Value type
pt: Tipo de valor

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Entities
pt: Entidades

en: Hide summary
pt: Ocultar sumário

en: Label position
pt: Posição da label

en: Master
pt: Principal

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: Result summary
pt: Sumário de resultados

en: Hide description
pt: Esconder descrição

en: Comment types
pt: Tipos de comentário
