Rate (3.0.1) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Total
hi: कुल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Average
hi: औसत

en: Count
hi: गुणांक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Full
hi: पूरा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Entity
hi: इकाई

en: Results
hi: परिणाम

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Read only
hi: सिर्फ़ पढ़े

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Result summary
hi: परिणाम सारांश
