Rate (3.0.1) - en to pt translation catalogue (65 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Tudo

en: Points
pt: Pontos

en: Block
pt: Bloco

en: Voting
pt: Votos

en: Never
pt: Nunca

en: Custom
pt: Personalizado

en: Comment
pt: Comentário

en: Average
pt: Média

en: Count
pt: Contar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Class
pt: Classe

en: Template
pt: Modelo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Entity
pt: Entidade

en: Immediately
pt: Imediatamente

en: Results
pt: Resultados

en: Display label
pt: Rótulo de exibição

en: Percentage
pt: Porcentagem

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Read only
pt: Somente leitura

en: disable
pt: desativar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Rate
pt: Avaliar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Sum
pt: Soma

en: Value type
pt: Tipo do valor

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Option settings
pt: Opções de configuração

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entities
pt: Entidades

en: Hide summary
pt: Ocultar sumário

en: Add another option
pt: Adicionar outra opção

en: Rate widgets
pt: Widgets do Rate

en: Manage rating widgets.
pt: Gerenciar widgets de votação.

en: Thumbs up
pt: Dedão pra cima

en: Thumbs up / down
pt: Dedão pra cima / baixo

en: Emotion
pt: Emoção

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Hide label
pt: Ocultar rótulo

en: Entity types
pt: Tipos de entidade

en: Result summary
pt: Sumário do resultado

en: Hide description
pt: Ocultar descrição

en: Comment types
pt: Tipos de comentário
