Rate (3.1.0) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Options
uk: Опції

en: All
uk: Все

en: Points
uk: Пунктів

en: Block
uk: Блок

en: Voting
uk: Голосування

en: Never
uk: Ніколи

en: Custom
uk: Власний

en: Comment
uk: Коментар

en: Average
uk: Середнє

en: Count
uk: Лічильник

en: Desc
uk: Спад

en: Class
uk: Клас

en: Option
uk: Параметр

en: Template
uk: Шаблон

en: Function
uk: Функція

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Full
uk: Повністю

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Entity
uk: Сутність

en: Immediately
uk: Негайно

en: Results
uk: Результати

en: Display label
uk: Мітка для показу

en: Percentage
uk: Відсотки

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Read only
uk: Тільки для читання

en: disable
uk: вимкнути

en: Apply
uk: Застосувати

en: Rate
uk: Оцінити

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Sum
uk: Сума

en: Value type
uk: Тип значення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Option settings
uk: Налаштування параметра

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Anonymous vote rollover
uk: Повторювання анонімних голосувань

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Entities
uk: Сутності

en: Hide summary
uk: Приховати резюме

en: Rate widgets
uk: Віджети оцінки

en: Label position
uk: Позиція мітки

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Hide label
uk: Приховати мітку

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Result summary
uk: Зведення результатів

en: Hide description
uk: Приховати опис

en: Comment types
uk: Типи коментарів

en: Option value
uk: Значення варіанту

en: Show widget
uk: Показати віджет
