Rate (3.2.0) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Never
it: Mai

en: Custom
it: Personalizzato

en: Comment
it: Commento

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Desc
it: Disc

en: Class
it: Classe

en: Option
it: Opzione

en: Function
it: Funzione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Full
it: Completo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Entity
it: Entità

en: Results
it: Risultati

en: Display label
it: Mostra etichetta

en: Percentage
it: Percentuale

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Read only
it: Sola lettura

en: disable
it: disattiva

en: Apply
it: Applica

en: Rate
it: Aliquota

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Sum
it: Somma

en: Value type
it: Tipo di valore

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Entities
it: Entità

en: Hide summary
it: Nascondi sommario

en: Master
it: Principale

en: Hide label
it: Nascondi etichetta

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: Result summary
it: Riassunto del risultato

en: Hide description
it: Nascondi la descrizione

en: Comment types
it: Tipi di commento
